Slider

Projekta aktivitātes Polijā

eb99d04e-03c9-48b1-87b5-7387485c4958
eb99d04e-03c9-48b1-87b5-7387485c4958
No 8.-14.decembrim mūsu skolas skolēni Marta Kuprovska, Rebeka Priedīte, Nikola Keita Dreimane un Gustavs Aišpurs-Lukša un skolotājas Ilze Putne, Marita Mūrniece  piedalījās pirmajā skolu stratēģiskās partnerības projekta “ComMUSICation” (Nr. 2019-1-PT01-KA219-061243_3) vizītē, kas norisinājās partnerskolā “Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim” Polijā.

Klātienē tika iepazīti visi projekta partneri un Polijas skola, plānoti projekta sanāksmju laiki un nākamās projekta aktivitātes. Visi partneri prezentēja savas valstis, pilsētas, izglītības sistēmu un skolu. Katra partnerskola bija sagatavojusi ieskatu savas valsts folklorā.

Tomēr uzsvars tika likts uz praktiskajām nodarbībām. Pozitīvā gaisotnē skolēni apguva poļu tautasdziesmu. Skolēni dziedāja poļu valodā un spēlēja dažādus instrumentus. Katras dalībvalsts pārstāvji dziedāja Ziemassvētku dziesmas savā valodā un visi kopā angliski. Ļoti interesantas bija deju nodarbības, kur skolēni mācījās dejot polonēzi. Viņi apguva arī citu valstu tradicionālos deju soļus. Visiem patika latviešu “Plaukstiņpolka”.

Polijas skolā tradicionāli pirms Ziemassvētkiem tiek organizēts koncerts, kur jaunāko klašu skolēni rāda Ziemassvētku ludziņu, muzicē un dejo. Šogad ar saviem priekšnesumiem uzstājās arī partnerskolu dalībnieki, tādejādi pasakot paldies viesģimenēm un skolas darbiniekiem par jauko uzņemšanu. Marta dziedāja Ziemassvētku dziesmiņu, bet visi mūsu skolēni kopā, Rebekas flautas spēles pavadībā- Broņislavas Martuževas un Imanta Kalniņa dziesmu “Rakstu raksti”.

Mums bija iespēja apskatīties skaisto Vroclavu, apmeklēt Ziemassvētku tirdziņu un lielākais Polijas akvārijs Afrikarium.

Darbošanās šinī projektā- tā ir savas valsts kultūras izzināšana un iepazīšanās ar citu valstu kultūru; tas ir lepnums par savām tradīcijām un vēlme ar to dalīties; tas ir izaicinājums apgūt citu valstu folkloru; tie ir neaizmirstami mirkļi, bagātas emocijas, neatkārtojama pieredze, jauni draugi, valodas praktiska pielietošana un savas varēšanas apzināšanās.

Bilžu galerija: https://stakuskola.lv/index.php/galerijas/foto-galerija-2019-2020#nanogallery/nanoGallery/72157712513406426