Mācību/mācīšanās/mācīšanas aktivitātes Turcijā

Attachment9
Attachment9
Ar pozitīvām emocijām un jaunu pieredzi esam atgriezušās no mācību/mācīšanās/mācīšanas aktivitātēm, kas novembra sākumā notika partnerskolā TALAPASA ORTAOKULU, Turcijā. Mūsu skolu pārstāvēja skolotājas Ilze Putne un Marita Mūrniece, 8.klases skolniece Kitija Mazmača un 9.klases skolniece Laura Vaņicka.

Visas aktivitātes bija saistītas ar tēmu “Vērtības skolā- draudzēšanās mobinga vietā”.

Skolēni piedalījās dažādās darbnīcās: apguva turku deju soļus un tradicionālo Ebru mākslu, veidoja informatīvos plakātus, mācījās vārdus par tematu “Draudzība”. Aizraujoša bija foto komiksa izveide.

Skolotāji ciemojās pie Bayrakli rajona izglītības vadītāja Suayip Üner un iepazinās ar Turcijas izglītības sistēmu,  diskutēja par problēmām skolās, cīņu ar vardarbību, imigrantu integrēšanu.

Ļoti interesantas un izglītojošas bija ekskursijas uz seno pilsētu Metropoli un Izmiras vēturisko daļu, kas kādreiz bijusi Smirna- viena no senākajām pilsētām Vidusjūras reģionā.

Laura bija pārsteigta par turku viesmīlību un atvērtību. Viņai patika sadarbība un komunicēšana ar jauniešiem no partnerskolām. Laura bija priecīga par piedalīšanos fotokomiksa izveidē. Gan skolotāji, gan skolēni ļoti augstu novērtēja Lauras zīmēšanas talantu. Viņa ir arī šī projekta logo autore.

Kitija pirmo reizi bija tik tālu prom no mājām un pirms lidojuma bija satraukusies gan par savām komunikācijas prasmēm, gan iejušanos citas kultūras vidē. Tomēr satraukumam nebija pamata, jo cilvēki bija laipni, draudzīgi un pieklājīgi. Kitija bija sajūsmināta par savu viesģimeni. Šo cilvēku pozitīvisms, labsirdība un atbildības sajūta bija jūtama ik uz soļa. Kitijai ļoti patika piedalīties darbnīcās, dejot starpbrīžos, apmeklēt vietas, kādu nav Latvijā.

Abas meitenes ļoti augstu novērtēja doto iespēju piedalīties aktivitātēs Turcijā un iesaka saviem skolas biedriem būt centīgiem, iesaistoties projektu darbā, un mācīties svešvalodas.