Slider

Zinātkāres centra “Zinoo Rīga” atklāsme.

58768c10-21da-448a-b9a2-0a2b86c45694
58768c10-21da-448a-b9a2-0a2b86c45694
Izvilkuši vēlamo lozi “Latvijas skolas somā”, 6. un 7. klases skolēni novembra vidū devās uz zinātkāres centru “Zinoo Rīga”. Zinātkāres centrā iesaistījās nodarbībā “Arhitekta izaicinājums”. Nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju.Noskaidroja  kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, pētīja, kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav un ielika  pamatus nākotnes arhitektūras šedevriem!

Pēc tik nopietnu projektu izstrādes skolēni draudzīgā un nepiespiestā veidā apskatīja, aptaustīja un darbināja centra  interaktīvos eksponātus. Domājot, pētot tika atklātas visneiedomājamākās lietas:  kā iziet cauri sienai, kā kustināt priekšmetus tiem nepieskaroties, vai spuldzīti var iedegt, turot to rokā, bez elektrības vadu savienojuma, kā smadzenēm likt darboties efektīvāk.

Visi skolēni atzīst, ka iepazinuši vēl nezināmas likumsakarības, ka aizrautīgi iesaistījušies savas sapņu mājas būvniecībā.

Cik dažādi esam paši, tik dažādas ir mūsu mājas Latvijā.

Paldies programmas ”Latvijas skolas soma” koordinatorei Inesei Sockai par atbalstu zinātkāres centra ”Zinoo Rīga” atklāsmē!

 

 

Zinoo Rīga