Mana mazā Brīnumzeme

1
1
 Mana skola! Mana mīļā Stāķu pamatskola! Pagājuši jau pieci gadi kopš esmu atstājusi tavas mājīgas un siltās telpas.  Mana pirmā skolā, kura manā sirdī vienmēr ieņems īpašu vietu. Ar tevi man saistās pašas labākās un interesantākās atmiņas. Ar tevi es visilgāk pavadīju laiku kopā. Tu man iemācīji, kā būt patstāvīgai un pastāvēt par sevi.

Man bija liels prieks būt kopā ar tevi tavā 25 gadu jubilejas pasākumā un vadīt to. Mājas gariņa tēls man nepavisam nebija svešs. Atceros, kā 5.klasē, kad man bija tikai 11 gadu, man bija tas gods jau sākt pamazām iejusties šajā lomā. Tagad, kad man jau ir 21 gads, es sajutos tā it kā laiks būtu pagriezts 10 gadus atpakaļ un es vēl joprojām mācītos Stāķu pamatskolā. Lai arī kauns man to ir atzīt, bet 5 gadu laikā skolu vien biju apmeklējusi dažas reizes, toties katru reizi, ienākot skolā, mani pārņēma siltums. Sajūta, ka esmu atgriezusies mājās. Sajūta, ka mani te gaida.

Stāķu pamatskolai piemīt īpašs šarms, jo tā ir maza un mājīga. Skolēni savā starpā viens otru pazīst un skolotāji cenšas katram bērnam atrast individuālu pieeju, ieguldot savā darbā sirdi un dvēseli. Tieši tāpēc Stāķu skola ir mana mīļākā skolā, jo skolotājs vienmēr redz, kad tev ir vajadzīga palīdzīga roka vai kādi uzmundrinoši vārdi. Daudzas skolotājas manā sirdī vienmēr būs kā otrās mammas, jo arī viņām es varu būt pateicīga par to, kas es šodien esmu un, kur mani dzīve ir aizvedusi!

Paldies, Jums, skolotājas, ka darāt vairāk nekā no jums prasa! Paldies, ka Jūs lepojaties par savu audzēkņu sasniegumiem un atceraties viņus ar labu!

Paldies, Tev, skola, ka es joprojām varu pie tevis justies kā mājas! Paldies, ka Tu esi mana mazā Brīnumzeme!

Aiva Kozlovska