KLĀTIENĒ IEPAZĪTAM CĪRULĪŠU DABAS TAKU

edcf2f74-a459-4b41-b1e4-aaa0cf87cb37
edcf2f74-a459-4b41-b1e4-aaa0cf87cb37
 Stāķu pamatskolas 5. un 4. klase uzvarēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras rīkotajā konkursā SATIEC KLĀTIENĒ ES FONDU LABOS DARBUS un 10. maijā devās dabas izzināšanas ekspedīcijā uz Cīrulīšu dabas taku Gaujas nacionālajā parkā.

 Dabas taka ir tikai viens no daudziem objektiem, kurš ieguvis iespēju atdzimt jaunā un mūsdienīgā veidolā, izmantojot ES fondu pieejamo finansējumu. Ar ES fondu atbalstu Latvijai ir ļauts sapņot plašāk un pieredzēt, kā lieli plāni kļūst par labāku īstenību.

 

 Ekskursijas tiek organizēts pasākuma Valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas 2019 ietvarā, kuru organizē Valsts kanceleja. Šogad īpašs akcents tiek likts tieši uz ES, jo aprit 15 gadi, kopš Latvija ir ES dalībvalsts.

Cīrulīšu dabas takā ar izbūvēto pastaigu taku, koka laipām, skatu platformām un atpūtas zonām, gida - dabas zinātāja Sanda Laimes vadībā skolēni iepazina un klātienē sastapa tur mītošo bioloģisko daudzveidību, un - ne mazāk svarīgi - interesanti un kvalitatīvi pavadīja laiku kopā pie dabas. Lai gan laika apstākļi ekspedīcijas dalībniekus nelutināja, tas nebija šķērslis pilnībā iepazīt Gaujas ieleju. Skolēni klausījās putnu balsis, izmēģināja iešūpot vecos plostus un bobu, sadziedājās varžu korī, testēja bebru izbūvētos tiltus. Rāpās klinšu alās un garšoja strautu ūdeni. Ekspedīcijas dalībnieki tā aizrāvās, ka pastaiga pārvērtās senlejas izpētes piedzīvojumā.

Stāķu pamatskolas skolēni pateicās Centrālās finanšu un līgumu aģentūras konkursa SATIEC KLĀTIENĒ ES FONDU LABOS DARBUS organizētājiem! #ESfondi #AtvērtasDurvis #AtvērtaPārvalde

ozio_gallery_nano