Slider

CEĻVEDIS, AUDZINOT PUSAUDZI

 
dardedze-logotips
dardedze-logotips
S
tāķu pamatskolā no marta līdz maijam tiek organizētas pēcpusdienas sarunas, diskusijas vecākiem  par pusaudžu audzināšanas īpatnībām. Sarunu  programmu ir izstrādājuši „Centra Dardedze” speciālisti un tās aprobēšanā piedalījušies Rīgas Sociālā dienesta speciālisti.
Īsumā par programmu ”Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).
Nereti tieši pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši un nezina, kā veidot attiecības ar saviem pusaudžu vecuma bērniem. Vienā brīdī bērni jūtas pieauguši un gana neatkarīgi, lai patstāvīgi pieņemtu lēmumus, citā – apjukuši, nepārliecināti un vēlas saņemt vecāku palīdzību un atbalstu. Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem šajā vecumposmā ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, "Centrs Dardedze” ir izstrādājis apmācību programmu pusaudžu vecākiem ”Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).
Programma ietver 10 tēmas:
1. Ievads CAP programmā.
2. Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība.
3. Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija.
4. Veselīgs dzīvesveids.
5. Pusaudžu seksualitāte.
6. Pusaudžu sociālās prasmes.
7. Emociju pašregulācija.
8. Disciplinēšana.
9. Dzīves prasmes.
10. Rūpes par sevi.
Aicinu vecākus un interesentus  iesaistīties pēcpusdienas sarunās „Ceļvedis, audzinot pusaudzi”. Pirmā nodarbība 19. martā plkst. 17:30 . Pieteikšanās e-pastā  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Stāķu pamatskolas sociālā pedagoģe Renāte Kozāne