Slider

Kendamas spēles kustība arī mūsu skolā

DSCN0553
DSCN0553
   Jauns gads daudziem skolēniem atnesis jaunu aizraušanos. Bezsatura spēlītes mobilajā telefonā, nomainījusi kendamas spēle.
Kendama ir prasmju koka rotaļlieta, kas nāk no Japānas. Kaut kas vēl nebijis Latvijā. Tā veicina balansa, acu-roku koordinācijas un refleksu attīstību. Kendama ir piemērota kā bērniem, tā pieaugušajiem. Kendamas spēlē ir nebeidzamas triku variācijas kā iesācējiem, tā augsta līmeņa spēlētājiem.  Mūsdienās kendamas spēle vairs nav tikai izklaide, tā kļuvusi par nopietnu un strauji augošu sporta veidu (tagad arī Latvijā) ar neskaitāmām sacensībām visā pasaulē.
 
Arī mūsu skolā kendamas spēle jau kļuvusi par aizrautīgu kustību.  1. februārī notika kendamas spēles turnīrs, ar mērķi popularizēt kendamas spēli, veicinot fiziski aktīvu dzīves veidu. Turnīra dalībnieki sacentās triku tūrē un bumbiņas mešanā kausā uz laiku. Triku tūrē nepārspējams bija Reinis Jānis Bokalders,  2. vietā Juris Konrāds, 3. vietā Dāvids Klucis. Bumbiņas mešanā uz laiku 1., 2. vietu dalīja Kristiāns Markovs, Markuss Jurcāns, 3. vieta Elvim Pāvulsonam.
Pasākuma iniciators Reinis Jānis Bokalders pārliecināts, ja kaut ko stigri iedomā un no tā neatkāpjas,  tad izdodas. Viņam izdevās ar kendamas spēli   aizraut daudzus skolas biedrus un  noorganizēt pirmo skolas turnīru. 
Paldies par atbalstu galvenajiem tiesnešiem  Alvim Putnam un Adriānam Eiklonam, sekretārei Jolantai Kuprovskai!